Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՊՏՀ ուսխորհրդի անդամներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 18-ին հանդիպեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի անդամների եւ բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հետ:
Որպես ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ` խորհրդարանի ղեկավարը ուսանողների հետ քննարկեց նրանց առաջիկա ծրագրերն ու անելիքները: Ուսանողները խոսեցին նոր նախաձեռնությունների մասին, ներկայացրին բուհի ընթացիկ խնդիրները: ԱԺ նախագահը, հետաքրքրվելով քննաշրջանի ընթացքով, ընդգծեց կրթական հաստատությունում  կոռուպցիոն ռիսկերը համատեղ ջանքերով բացառելու անհրաժեշտությունը: Հովիկ Աբրահամյանը ուսանողներին լավ  սովորելու եւ գիտելիքները հարստացնելու կոչ արեց` հիշեցնելով, որ լավ մասնագետը պահանջված է միշտ: Այս համատեքստում խորհրդարանի ղեկավարը փորձառության լավ հնարավորություն համարեց գործատուների հետ մագիստրոսական կրթական ծրագրեր իրականացնելու` համալսարանի նախաձեռնությունը: ԱԺ նախագահը ուսխորհրդի անդամներին հորդորեց ակտիվ լինել նաեւ կրթական ծրագրերը, բարեփոխումները իրագործելու հարցում եւ լավ արդյունքի հասնելու համար համագործակցել բուհի ղեկավարության հետ:
Պարոն Աբրահամյանն ապագա տնտեսագետներին տեղեկացրեց, որ սեպտեմբերից կսկսվի երիտասարդական նոր  խորհրդարանի ձեւավորումը:

On June 18 Hovik Abrahamyan the RA National Assembly President met with the members of the Student Council of the Armenian State University of Economics (ASUE) and the Chancellor of the Higher Educational Institution Koryun Atoyan.
As ASUE Council President, the Head of the Parliament discussed with the students their upcoming programmes and works to be done. The students talked about new initiatives, presented the current problems of the Higher Educational Institution. Being interested in the process of the examination period, the NA President underlined the necessity of reducing corruption risks and excluding it with joint efforts in the educational institution. Hovik Abrahamyan called on the students to study well and enrich their knowledge, reminding them that the good specialist was always demanded. In this context the Head of the Parliament considered a good opportunity of experience the initiative of the University to implement Master’s educational programmes with the employers. The NA President urged the members of the Student Council to be active in implementing educational programmes, making reforms and cooperate with the leadership of the Higher Educational Institution.
Mr Abrahamyan informed the future economists that from September the formation of new Youth Parliament would begin.